Jak złagodzić ból, który, być może, już czujesz

Jeśli chcesz, wierzcie lub nie, ale nawet 80 procent populacji prędzej czy później cierpi na ból w plecach. Ból pojawia się w różnych formach – od bólu w dolnej części pleców (z przeplotem), w środku lub na górze u barku, rwa kulszowa… Częste przyczyny bólu-to problemy z nerwów lub mięśni, choroby zwyrodnieniowe dysku lędźwiowego, stawów i osteoporozy, a ludzie, wykorzystując najczęściej w tabletkach przeciwbólowych. Jednak liczne badania potwierdziły, że istnieją proste i …

Pewny sposób, jeśli uniknąć bólu pleców, lub złagodzić ból.

Pewny sposób, jeśli uniknąć bólu pleców, lub złagodzić bólNoś wygodne buty. Nie tylko wysokie obcasy są niezdrowe. Nowy badanie pokazuje, jak i częste noszenie płaskich butów powoduje duże problemy z kręgosłupem i nogami. Poza tym, że prawidłowa anatomiczny buty, aby twoje nogi mogą wchłonąć ciśnienie i “szok” z ciałem, wpływają równowagę i rozkład masy. Bez tego, mięśnie pleców, nie trzeba się spinać, aby pomóc utrzymać. Tylko zmiana butów pomoże bóle znikają, a my ich nie zostawimy i znowu pojawiają się na 75 procent. Eksperci, jak lepiej buty, to najczęściej zaleca anatomiczne buty.

Ustaw krzesło. Już tylko regulacja oparcia fotela może pomóc zmniejszyć nacisk na nerwy kręgosłupa w 25%.

Powolirano. Każdej nocy, kiedy śpisz płyn płynąć w dyskach kręgosłupa. Sprawia, że gwałtowny ruch lub obracanie, od razu rano, i ten płyn będzie naciskać na nerwy rdzenia, i będziesz czuć ból. Być delikatny, dzisiaj rano, kiedy używasz łóżko, i można uniknąć bólu pleców.

Jeśli zbyt długo siedzi przy stole, istnieje ryzyko bólu pleców. Ludzie, którzy co godzinę wstać i uciec w ciągu kilku minut, aby zmniejszyć ryzyko bólu pleców na 60 procent. Zbyt długo siedzi w jednej pozycji powoduje skurcze mięśni w plecach, a zatem i ból.

Użyj poduszkę do ogrzewania.

Na koniec dnia, trening mięśni pleców już tylko 15 minut, to pomoże ci zUżyj poduszkę do ogrzewaniamniejszyć ryzyko napadów leđnih mięśni na 20 procent.

Joga i elastyczność pleców. Ludzie, którzy praktykują jogę na co dzień 15 lub 20 minut, mają znacznie mniejsze szanse, ból w plecach. Joga wzmacnia mięśnie pleców, pomaga rozluźnić napięte więzadła i ścięgna, i kręgosłup staje się bardziej elastyczny.

Jak rzucić palenie. Jeśli rzucić palenie papierosów za połowę, zmniejszają ryzyko bólu pleców. Gdy organizm pozbył się nikotyny, naczynia krwionośne mogą się zrelaksować i wzmocnić przepływ do kręgosłupa.

Kiedy trzeba odwiedzić lekarza?

Za każdym razem, gdy czujesz, utrnutost lub czujesz się bardzo źle, podczas spaceru? jeśli ból pleców rozpoczęła się po niedawnym upadku? jeśli z tyłu nie przestaje boleć bardziej, niż dwa tygodnie temu. jeśli ból zaczyna się w czasie snu? jeśli ból pleców wystąpić problemy z mokraćnim pęcherza moczowego lub jelita.

Dziś ból pleców jest jedną z najczęstszych przyczyn wizyty u lekarza, a najczęstszą przyczyną nieobecności w pracy. Choroby kręgosłupa, poza tym, że tworzą duże problemy ze zdrowiem pacjenta, są dużym problemem społecznym: cena choroby, leczenia i rehabilitacji, może być bardzo wysoki.

Zgodnie z danych epidemiologicznych krajach zachodnich od 50 do 80 procent dorosłych ma bólu pleców? wstrząsające (lumbalni zespół) za jego życia. Ból w dole pleców może wystąpić w każdym wieku, ale pytania z 35. do 55. lat, w równym stopniu obu płci.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *